Проф. др Љиљана Пауновић

Ванредни професор

e-mail: ljiljana.paunovic@pr.ac.rs

Датум рођења: 11.01.1976. године у Рашки, Република Србија.

Образовање: Природно-математички факултет у Приштини – Косовској Митровици (2000); Магистратура Природно-математички факултет у Крагујевцу (2007); Докторат Природно-математички факултет у Крагујевцу (2012); У звање ванредног професора за ужу научну област Математика изабрана је 2017. године на Учитељском факултету у Призрену – Лепосавић.

Предмети:

  • Основи математике (ОАС)
  • Математика (ОАС)
  • Занимљива математика (ОАС)
  • Математички појмови (МАС)

 

 Референце:
1.Љиљана Пауновић, Теорија апстрактних метричких простора-Неки нови резултати. Учитељски факултет у Призрену-Лепосавићу, Лепосавић, 2017, (1-150). ISBN 978-86-84143-40-4, COBISS.SR-ID 234019852.(монографија)
2.Алија Мандак, Драгана Станојевић, Љиљана Пауновић. Збирка задатака из Математике II за студенте учитељских факултета. Учитељски факултет у Призрену-Лепосавићу, Лепосавић, 2009. ISBN 978-86-84143-13-8,   COBISS.SR-ID 168212492.
3.Sumit Chandok, Aiman Mukheimer, Azhar Hussain, Ljiljana Paunović.  Picard-Jungck Operator for a Pair of Mappings and Simulation Type Functions. Mathematics, 2019, 7(5), 461. https://doi.org/10.3390/math7050461 (М21)
4.Ljiljana  Paunović,  Preeti  Kaushik  and  Sanjay  Kumar. Some applications with new admissibility contractions in b-metric spaces. Journal of Nonlinear Science and Applications (JNSA), Volume 10, Issue 8 (2017), pp. 4162-4174. (M21) http://dx.doi.org/10.22436/jnsa.010.08.12  
5.Huaping Huang, Ljiljana Paunović and Stojan Radenović. On some new fixed point results for  rational  Geraghty contractive mappings in ordered  b-metric spaces. Journal of Nonlinear Science and Applications (JNSA), Volume 8, Issue 5(2015), pp. 800-807. (M21) http://www.isr-publications.com/jnsa
6.Zaid Mohammed Fadail, Abd Ghafur Bin Ahmad and Ljiljana  Paunović. New fixed  point results of single-valued mapping for c-distance in cone metric spaces. Abstract and Applied Analysis, Volume 2012(2012), Article ID 639713 (2012), 12 pages. (M21) http://dx.doi.org/10.1155/2012/639713
7.Slobodan Radojević, Ljiljana Paunović and Stojan Radenović. Abstract metric spaces and Hardy-Rogers-type theorems. Applied Mathematics Letters, Volume 24, Issue 4 (2011), pp. 553-558. (M21a) https://doi.org/10.1016/j.aml.2010.11.012
8.Milanka  Filipović, Ljiljana Paunović, Stojan Radenović and Miloje Rajović. Remarks on ˝Cone Metric Spaces and Fixed Point Theorems of T-Kannan Contractive Mappings˝. Mathematical and Computer Modelling, Volume 54, Issue 5-6 (2011), pp. 1467-1472 https://doi.org/10.1016/j.mcm.2011.04.018 (М21a)
9.Gradimir  V. Milovanović, Miodrag M. Spalević, Ljiljana  Galjak. Kronrod  Extensions of Gaussian  Quadratures  with  Multiple  Nodes. Computational Methods in Applied Mathematics, Volume 6, Issue 3(2006), pp. 291-305. https://doi.org/10.2478/cmam-2006-0016
10.Suzana M. Aleksić, Ljiljana R. Paunović, Stojan N. Radenović, Francesca Vetro. Some critical remarks on the paper "A note on the metrizability of TVS-cone metric spaces". Military Technical Courier, 2018, vol.66, No.1, pp.1-8. doi:10.5937/vojtehg66-15128
11.Ljiljana  Paunović. Resolving systems of nonlinear integral equations via C-class functions. UNIVERSITY  THOUGHT  Publication in Natural  Sciences, Vol.7, No.2, 2017. doi:10.5937/univtho7-14709
12.Ljiljana  Paunović. Explicit expressions of the generalized Stieltjes polynomial. Military Technical Courier, Volumen 65, Issue 3(2017), pp. 719-730. http://dx.doi.org/10.5937/vojtehg65-13355
13.Zoran Kadelburg, Ljiljana Paunović, Stojan Radenović  and  Ghasem Soleimani Rad. Non-normal cone metric and cone b-metric spaces and fixed point results. Scientific Publications of the State University of  Novi Pazar  Series A: Applied  Mathematics, Informatics  and mechanics, Vol. 8, No. 2(2016), pp. 177-186. doi:10.5937/SPSUNP1602177K
14.Arslan Hojat Ansari, Sumit Chandok, Nawab Hussain and Ljiljana Paunović. Fixed point of  weak contractions in regular cone. Journal of Advanced Mathematical Studies, Volume 9, Issue 1 (2016), pp. 72-82. http://fairpartners.ro/upload_poze_documente/files/volumul%209%2C%20no.%201/8_Arslan.pdf
15.Zoran Kadelburg, Ljiljana Paunović and Stojan  Radenović. A note on fixed point theorems for weakly T-Kannan and weakly T-Chatterjea contractions in b- metric spaces. Gulf Journal of Mathematics, Volume 3, Issue 3 (2015), pp. 57-67. http://gjom.org/wp-content/uploads/2015/06/v9-7-111.pdf
16.Dušan Djukić, Ljiljana Paunović and Stojan Radenović. Convergence of iterates with eror of uniformly quasi-Lipschitzian mappings in cone metric spaces. Kragujevac Journal of  Mathematics, Volume 35, Number 3(2011), pp. 399-410. (M51) https://imi.pmf.kg.ac.rs/kjm/pub/13249171149902_kjom35__3__-05.pdf
17.Ljiljana Paunović. Theorems Hardy-Rogers-type in K-metric spaces. Zbornik radova konferencije MIT (Matematičke i informacione tehnologije), 05.-14.09.2013, Vrnjačka Banja, Budva, pp. 502-507, ISBN  978-86-80795-20-1(PMF), COBISS.SR-ID 206790412. http://www.mit.rs/2013/zbornik-2013.pdf
18.Ljiljana Paunović. A note on Generalized Operator Quasicontractions in Cone Metric Spaces. Third Mathematical Conference of the Republic of Srpska, Trebinje, 07-08.06.2013, Zbornik radova Treće Matematičke Konferencije Republike Srpske, pp.153-159, Volume I, Trebinje 2014, ISBN: 978-99976-600-0-8, COBISS.RS-ID4289048.
19.Gradimir V. Milovanović, Miodrag M. Spalević, Ljiljana Paunović. Error  bounds  of Gauss-Turan-Kronrod quadratures  with  Gori-Micchelli  weight  for  analytic functions. Zbornik radova konferencije MIT (Matematičke i informacione tehnologije), 27-31.08.2009. Kopaonik, Budva, pp. 246-251, ISBN 978-7412-052-1(PMF), COBISS.SR-ID 174054924. http://mit.rs/2009/zbornik.pdf
20.Gradimir V. Milovanović, Miodrag M. Spalević, Ljiljana Galjak, Kronrod extension of Gaussian quadratures with multiple nodes.  International Conference on Numerical and Applied Mathematics-ICNAM, Faculty  of Science, Kragujevac,September, 27-30.2006.